Szalony moher powiedział (3)

To było do przewidzenia, ale mimo wszystko przecieram oczy ze zdumienia. Oto nagle „postępowi, z otwartymi umysłami i pełni tolerancji” dziennikarze głównych mediów pragną dołączyć do moherów! Jakże to tak? Dołączyć do buraków, którzy nadal, ha-ha, utrzymują, że 2+2=4, a Słońce nie kręci się wokół Ziemi, chociaż być może jeśli chodzi o Peru, to jest odwrotnie?!

 

No, panowie i panie, chyba nie wiecie, na co się piszecie! Naprawdę chcecie przyłączyć się do nas?
Chcecie należeć do zaczadzonych wyziewem podwójnego Kartofla? Do zapiekłych fanatyków zapatrzonych w karty historii, w ogłupiającą tradycję, nikomu niepotrzebny język polski, że o budowie samolotu, aerodynamice i prawach fizyki (brr) nie wspomnę? Do tych, którzy o zabawie, seksie i gandzi, nie mówiąc o koce, ani dudu? Którzy dzieci robią przez dziurkę od klucza? A jedyną ich rozrywką jest bieganie z polską flagą na marsze i do kruchty, zaś wieczorem… wieczorem przykładanie starczego ucha do radia z Torunia, a potem paciorek i nyny? Z rączkami na kołdrze?

Jakem moher, nie uwierzę. Nie uwierzę w wasze deklaracje dopóki wy, jak z definicji wiadomo– wyważeni i obiektywni, nie udowodnicie, że jesteście zdolni do takiego szaleństwa. Na początek proponuję (bez obaw, bez obaw, przecież nikt nie będzie żądał od was ot, tak, od ręki, profesjonalizmu – to wymaga czasu i pracy nad sobą), no więc na początek proponuję, abyście stworzyli medialną atmosferę przychylną wyjaśnieniu paru kwestii z zakresu wytrzymałości materiałowej i aerodynamiki. Potem może pogadamy; nie wcześniej.

PS Dziennikarskim tuzom zaleca się – podczas oczekiwania na przyjęcie do pszenno-buraczanych – podjęcie ćwiczeń pozwalających uzyskać wymagany stopień oszołomstwa.

Zad.1.
Czy z czterech patyczków o jednakowej długości można ułożyć okrąg?
Jeśli uważasz, że tak, to dlaczego jest on kanciasty?
Jak oszołomy nazywają taki „kanciasty okrąg”, z kątami prostymi?
Dobrze! Oni mówią na to: kwadrat.
.
.
.

This entry was posted in Bez kategorii and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.