Szalony Moher (19): Medyczny thriller

Zanim zapłoną nasze biblioteki

_images_IMG_3082

 

 

 

 

 

Dla chwały oręża Armii Czerwonej, Gdzieś na Aleutach, 2015

 

Awantury organizowane przez KODy, sądy, trybunały i „trujcę” byłych już wychodzą nam bokiem. Polacy „haftują” ich troską o „demokrację” i nawet opanowany Szalony Moher ma absolutnie dość tych rujnujących nasz kraj cynicznych, bezwstydnych wygłupów. No, bo dokąd można?

Proces obywatelskiego dojrzewania Polaków już rozpoczęty i nie da się go zatrzymać, nawet gdyby jego przeciwnicy –usiłujący utrzymać tłum, co to nie wie, że jest narodem, w infantylnej radości niewolnika, któremu pozwolono grillować– a więc nawet gdyby przeciwnicy narodu już  nie skakali, ale stawali na głowie, Polacy obecnie dojrzewają do obywatelstwa! („Kto nie skacze, ten jest z PiS”…) Nie skaczę, ale też nie jestem z PiSu, po prostu chcę, żądam, aby państwo i wszyscy jego urzędnicy służyli obywatelom i interesom naszego kraju, bo taki jest ich psi obowiązek. Prezydent, rząd, TK, Sądy itd są po to, aby nam służyć i nas chronić, bronić naszego terytorium przed zaborem (dzisiaj wojny toczone są inaczej, często bez oręża) oraz bronić polskiej racji stanu. Byli wysocy urzędnicy i tzw. elita mieli 25 lat na wyzbycie się mentalności pańszczyźnianego wyrobnika, lecz nadal, z uporem rozjuszonej krowy (widziałam przypadkiem i wiem jak to wygląda), usiłują narzucać ją wolnemu człowiekowi, jako wzór oświeconego sposobu myślenia. Mieli też czas na zrozumienie, iż nie są panami, lecz sługami narodu.

Zresztą,proszę Państwa, co to za oświecenie — Łuczywem?…

 

_images_IMG_3082_Dla_chway_Armii_Czerwonej2Byliśmy, jesteśmy, będziemy, 2015

Dla poprawy nastroju sobie i PT Czytelnikowi, Szalony stawia swój moherowy włos dęba i opowiada parę „rozrywających” ploteczek ze świata:

 

  Dentystyczny driller

Holenderski dentysta o wdzięcznym nazwisku Nierop (zdjęcie dentysty-terrorysty w sieci; wystarczy wpisać nazwisko) okazał się pracowity do przesady. Ponad stu swoim pacjentom –podczas całkowitego ich znieczulenia– usunął złośliwie po kilka-kilkanaście zdrowych zębów,połamał szczęki i nie dbając o aseptykę, doprowadził do uogólnionych infekcji, obfitych krwotoków ect. Sadysta-dentysta uprawiał swój proceder w miasteczku Nevers w środkowej Francji przez ok. 20 lat, bez przeszkód, dopiero gdy jedna z pacjentek po wyjściu z gabinetu –bez kilkunastu zdrowych zębów- zasłabła na ulicy i zmarła, nasz pan doktor został aresztowany (w 2013 roku), ale zanim rozpoczął się jego proces, zwiał do Kanady. Tam dentysta-sadysta żył sobie spokojnie w małym miasteczku na południu kraju. Jednakowoż w 2014 roku został wytropiony przez policję i odesłany do Francji.
Na wszelkie pytania sądu odpowiadał bez emocji „ no comment” , ale przyznał, że to on jest autorem tych specyficznych metod „leczenia”, wyjaśniając przy tym, że ludzie go wcale nie obchodzą i nie pamięta swoich pacjentów.
W tych dniach został skazany za świadome i celowe znęcanie się nad pacjentami, będąc w pełni poczytalnym.

To już lepszy polski kowal niż holenderski specjalista…

 

W świetle latarki — znieczulenie cegłą

Narzekamy na polską służbę zdrowia, bo nie wiemy jak ta służba wygląda we Francji czy Wielkiej Brytanii (coś o tym wiem, z opowiadań wielu polskich znajomych, którzy mieszkają w UK, ale na leczenie przyjeżdżają do Polski; do Polski wracają nawet na czas porodu, chociaż tym samym tracą brytyjski zasiłek na dziecko). Otóż w Bristolu zmarła właśnie czternastoletnia Emma na skutek udzielenia jej pomocy medycznej; z opóźnieniem.
Dziewczynka w celach charytatywnych udała się na zdobycie szczytu Snowdon, ale jej słaby kręgosłup nie wytrzymał ciężaru plecaka i parę dni później okazało się, że dziecko wymaga jego korekty. Operacja się udała, ale w nocy Emma dostała wewnętrznego krwotoku oraz ataku serca. I co się okazało? Na 9 sal operacyjnych w bristolskim szpitalu dziecięcym pracowały tylko dwie ze względu na późną porę! Te dwie sale były zajęte, a trzeciej nie można było uruchomić, ponieważ brakowało obsady anestezjologicznej. Lekarze, nie doczekawszy się wolnej sali, usiłowali udzielić Emmie pomocy na wyłączonym oddziale, przy świetle latarek (awaryjny reflektor)! Mimo dramatycznej i długiej walki w celu zatamowania krwotoku, dziewczynka zmarła. Sądzi się, że powodem było zbyt późne udzielenie pomocy.

Ciesz się Polaku, że u nas jeszcze nie ma Zachodu (ale anestezjologów już brak, podobnie jak wielu innych specjalistów  — Zachód coraz bliżej, niestety, choruj póki możesz).

 

Czerwony pająk a sprawa członka

Dwudziestojednoletni australijski hydraulik udał się do toalety mieszczącej się poza budynkiem mieszkalnym, czyli do tzw. wygódki stojącej na uboczu. Rzecz miała miejsce na przedmieściach Kogarah w Nowej Południowej Walii. Chłopak usiadł na sedesie i wtedy… jadowity pająk o nazwie Redback (łac. Latrodectus hasselti) ukąsił go w penisa! Chociaż zaalarmowane służby paramedyczne przyjechały na miejsce zdarzenia, pacjent wcześniej o własnych siłach wybrał się w drogę i –ku zdumieniu medyków– szczęśliwie dobrnął do szpitala. Żyje, ale „czerwoną, podstępną zarazę” zapamięta do końca życia.

Zanim siądziesz na sedesie podnieś deskę i zlustruj muszlę. A jeśli to zwykły wychodek, bez podnoszonej deski—pójdź lepiej za stodołę.

_images_At_This_Time_-2013-

This entry was posted in szalony moher powiedział, Varia and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.