Szalony Moher (13): Noblowski Cykor Pokojowy

Sean YoroSean Yoro, mural, Kobieta śpiąca w wodzie

Szalony Moher od paru dni nie daje mi spokoju, przejęty, jak to moher, nagrodami i medalami rozdawanymi na różnego rodzaju festynach i festiwalach. Dopiero całe kazanie, jakie do niego wygłosiłam na temat tego, jakie obowiązki nakłada na mohera przymiotnik „szalony”, a co jest w sumie równoważne rzeczownikowi „oszołom”, a więc dopiero moja tyrada na temat zdrowego rozsądku i przyzwoitości przynależnej „oszołomowi” ostudziła nieco jego prehistoryczny zapał. Prehistoryczny, bo moher jest tak stary, że pamięta jeszcze antyczne, greckie konkursy, kiedy zwyciężali najlepsi, którzy byli najlepszymi bez dopingu finansowego, a Sokrates wypił cykutę dla idei, chociaż mógł się z nałożonej na niego kary śmierci wyłgać. No właśnie — nie chciał łgać.
Ale w dzisiejszych czasach taki zapał, to już tylko wynik wypadku – nie pierwszego i nie ostatniego- potrącenia przez strumień faktów medialnych stałego widza prognozy pogody, który za wcześnie włączył odbiornik.
Rozmawiając już z należytym dystansem, by nie powiedzieć– przymrużeniem oka, o tym, co –jak w znanej piosence– można sobie powiesić na „słupie”, Szalony Moher zgłosił słusznego kandydata do Pokojowego Cykora Noblowskiego, a mianowicie Feministki Europy. Tak, owszem, przypadek feministek z Ukrainy jest Moherowi znany, ale odwaga jednego „Femenu” Wiosny Europejskiej nie czyni. Wręcz przeciwnie, szaruga jesienna, mrok i zmierzch Starego Kontynentu coraz widoczniejszy– aktywistki, które wdarły się na scenę zostały pobite i skopane przez mężczyzn „wzbogacających naszą kulturę”. Rzecz miała miejsce we Francji (!), w podparyskim Pontoise. Wiadomość pochodzi z września, z Dziennika Bałtyckiego , gdzie można także oglądnąć filmik z „dżentelmenami” w akcji. Ten sam film na You Tube jest opatrzony uwagą: „Ostrzeżenie dotyczące treści: film może być nieodpowiedni dla niektórych użytkowników”. Szalony Moher rozumie, że w ostrzeżeniu chodzi o bardzo brutalne potraktowanie kobiety przez kilkunastu (!) męskich osiłków. Ale dlaczego to ma być nieodpowiednie tylko dla „niektórych”? Za mało nas?, rozrodczość spada?, no, za mało…
Swoją drogą panie z „Femenu” były zbyt hojne pokazując młode, jędrne biusty „dżentelmenom”, którzy nie potrafią docenić urody; albo zasłonić oczu, jeśli niektórym z nich kobiece wdzięki sprawiają przykrość.
Jeszcze bardziej nieodpowiednia jest wiadomość o braku jakiejkolwiek wiadomości na temat ukarania sprawców pobicia i skopania dziewczyny.Taka reakcja na Zachodzie podobno, nie chce się Szalonemu Moherowi wierzyć, nazywa się „tolerancja”!

_images_Mira_Ku_lew_Sobieskiego_IMG_08845Olesko, Lew Sobieskiego, Było, minęło…

This entry was posted in szalony moher powiedział and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.