Praca u podstaw

Z przyjemnością odnotowuję fakt przedrukowania mojego eseju Współczynnik poklasku w krakowskich „Wiadomościach”. Redaktor naczelny Jarosław Kajdański wykonuje kawał dobrej roboty— w swoim miesięczniku, który utrzymuje się z reklam i jest rozdawany bezpłatnie mieszkańcom południowego Krakowa, stara się przemycać teksty poważne, historyczne, dotyczące kultury i tradycji, także sztuki. Czytelnik szukając informacji gdzie by tu naprawić pralkę lub wyskubać sobie brwi chcąc nie chcąc potyka się wzrokiem o poważniejszy artykuł i albo z żywym zainteresowaniem tematyką, albo na zasadzie rozpędu –czyta.
_images_IMG_3724_wspolczynnik_poklasku_W
Zacięcie społecznikowskie redaktora nie ogranicza się do edukowania społeczeństwa. Skutki jego działalności są widoczne także w sferze materialnej, tej namacalnej- Jarosław Kajdański wraz z grupą oddanych społeczników właśnie uratował stary, piękny Park Duchacki znajdujący się na terenie naszej dzielnicy; uratował go przed zamianą (barbarzyństwo!) w blokowisko. A myślę, że wszystko dlatego, iż redaktor zaczynał swoją drogę życiową od wierszy :). Któż, jeśli nie poeta doceni stare drzewa?

Park duchacki1Fotografię stawu w Parku Duchackim znalazłam w sieci, nie znam autora, nie wiem czy mi wolno to zdjęcie tutaj zamieścić. Jeśli Autor się zgłosi, chętnie dodam nazwisko.

This entry was posted in Varia and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.