Trzej Królowie

Zanim zapłoną nasze biblioteki

_images_epiphanyPietro_Perugino1 Pietro Perugino, Pokłon Trzech Króli

 

”TRZEJ MĘDRCY”

Historia Gwiazdy Betlejemskiej

platek sniegu1Jedna najpiękniejszych polskich kolęd

*

Bardzo dziękuję miłym Czytelnikom za życzenia świąteczne i noworoczne. Dziękuję serdecznie za odzew m.in. aż z Madery (dzięki, prześliczny, żółtozielony Czyżyku!), Arizony, Illinois, Brazylii, Kalifornii, Kanady i Nowej Zelandii. To Czytelnicy podtrzymują pisarza na duchu, to dzięki takim słowom: „zdrowia, wszelkiej pomyślności i nowych wierszy równie dobrych jak dawniejsze, które są ciągle żywe, zielone i poruszające” poeta nie traci nadziei. Dziękuję.

*

22 stycznia- 154 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Moi przodkowie,

*

Z Codziennika

1) 09 stycznia 2017 —- Rasizm wobec białych– Związek Studiów Orientalnych i Afrykańskich (SOAS) z Uniwersytetu w Londynie domaga się usunięcia z programów nauczania filozofów:Platona,Arystotelesa, Voltera i Kanta, ponieważ byli BIALI! Duże zaniepokojenie tym faktem wyrażają w rozmowie z Daily Mail wybitny filozof współczesny Sir Roger Scruton oraz rektor Uniwersytetu Buckingham Sir Anthony Seldon. Ale czy głos rozsądku –w Europie chorobliwie dążącej do samodestrukcji– przeważy?

2) 15 stycznia 2017 —- Moja historia Gwiazdy Betlejemskiej „Boskie światło” została przedrukowana na zaprzyjaźnionej polsko-kanadyjskiej stronie sieciowej.

3) 20 stycznia 2017 —- Moi Rodzice byli autentycznymi społecznikami, którzy całe swoje dorosłe życie poświęcili bezinteresownej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Przyczyną nie była, jak to się czasem zdarza, chęć zadośćuczynienia za jakieś wcześniej popełnione błędy czy skrywana potrzeba podbudowania własnego wątłego ego, ale odruch serca wobec odciętej od cywilizacji małej społeczności, ubogiej i niewykształconej, borykającej się z często przerastającymi ją trudami życia. Wyniósłszy z domu rodzinnego taki przykład i doświadczenie zawsze w pełni doceniałam i doceniam wszelkie przejawy bezinteresownej pracy na rzecz słabszych i potrzebujących. Dlatego niniejszym proszę Czytelników, aby zechcieli 1% podatku przeznaczyć na takie właśnie przedsięwzięcie— Domowe Hospicjum Królowej Apostołów w Krakowie, które na terenie malutkiej dzielnicy niesie pomoc ciężko chorym w ich domach (bez etatów, bez pensji, bez pomocy NFZ).
Kiedy patrzę na samotnych, starszych ludzi mieszkających w mojej okolicy, ich coraz większą liczbę, myślę, że byłoby znakomicie, gdyby opieką można było objąć nie tylko terminalnie chorych, ale także osoby, które oprócz przewlekłej, ciężkiej choroby borykają się z samotnością. Na to jednak potrzeba pieniędzy i gorących serc.
Do PITu należy wpisać: KRS 0000283040

This entry was posted in Codziennik, Moi przodkowie, wiersze and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.